יום שני, 15 במרץ 2010

5 טיפים - טיהור המרחב לפסח לפי הפנג שואי

טיהור המרחב לפי הפנג שואי - 5 טיפים לפסח / מיכל רון*

מבוא – הרעיון מאחורי טיהור אנרגטי של הבית
טיהור אנרגטי של הבית כדאי לעשות בכל פעם לפני שנכנסים לגור במקום חדש,
אפילו אם מדובר רק בהחלפת חדר מגורים.
הנקיונות לכבוד חג הפסח, משקפים, למעשה, יישום של ההמלצה לנקות ולהתחדש אנרגטית מדי שנה לכבוד האביב – ראש השנה האסטרולוגית, וראש השנה היהודי המקורי.
אותה התפיסה עמדה מאחורי פסטיבל אקיטו בבבל העתיקה. פסטיבל טיהור המקדש בבבל החל בא' בתשריטו (תשרי) – ראש השנה הנוכחי, ושיאו חל בי' בתשרי – יום כיפור ביהדות, כשביניהם עשרה ימים של טיהור המקדש, וכיום ביהדות - הטהרות רגשית – הלוא הם עשרת ימי התשובה.

הרעיון שעומד בבסיס של טיהור הבית הוא מחד - להוציא את מה שכבר לא צריך, את מה שלא משרת אותנו יותר, ובכך לשחרר אנרגיה תקועה ולמנוע 'תקיעויות' בעתיד;
ומאידך – הנקיון שלאחר הטיהור מאפשר להכניס לחיים דברים חדשים שרוצים בהם – אהבה, שפע, ילדים, וכד'.

1. ראשית כל - להוציא הכל, ולזרוק את מה שלא צריך אם באמת רוצים לנקות, כדאי קודם כל להוציא את כל מה שעד כה תפס את המרחב ואת השטח. להוציא את כל הריהוט מהחדר; את כל הדברים מכל הארונות, וכד'.
ובהזדמנות זו – לבדוק – האם באמת אני רוצה להמשיך ולשמור את כל הדברים שאגרתי? איזה דברים מזכירים לי דברים לא ככ כייפיים? איזה דברים מבאסים אותי? איזה דברים צריך לגמור כדי 'לנקות שולחן'?
הרבה פעמים אפשר לזרוק 60% ואפילו 80% ממה שצברנו. פשוט, לזרוק את כל מה שמכביד ומעיק עלינו, ולהשאר עם הרבה פחות דברים, אבל דברים שמרוממים את רוחנו ונותנים לנו השראה.

2. לנקות, לכבס, לאוורר מובן מאליו, אולי. כשהכל בחוץ קל מאוד לנקות, וזה אפילו כייף. מומלץ לשטוף במי מלח – עדיף, אפילו, במי ים, מי שיכול; ו/או להוסיף למים שמנים אתריים מטהרים, כדוגמת לבנדר.
3. טיהור אנרגטי של המרחב – קטני אמונה לא חייבים, ובכל זאת – אני ממליצה לנסות לעשות, גם אם זה נראה דבילי להחריד, ולבדוק אם מרגישים הבדל או לא.
הרעיון הוא אותו רעיון כמו ברמה החומרית – להזיז את האנרגיה כמו שמזיזים את הדברים, לנקות את האווירה, ואז להכניס פנימה דברים טובים.
עושים את זה עי נפנופי ידיים לאורך הקירות – מלמטה למעלה; מחיאות כפיים לאורך הקירות, שוב – מלמטה למעלה; צלצול בפעמונים לאורך הקירות – אותו כנל; ואז הדלקה של נר ושל קטורת.

אחרי 3 השלבים האלה אפשר להכניס בחזרה לחדר הנקי והמאוורר את מה שרוצים, ובתכלס – טיהור המרחב הסתיים, ואפשר לעבור לחלק השני -

4. כוונות וזימון היות והרעיון הוא לא רק לפנות את העבר, אלא גם ליצור עתיד חדש, כדאי לחשוב – לפעמים אולי מראש, מה רוצים להכניס במקום מה שפינינו - אולי במקום הכעסים אני רוצה להכניס צחוק? אולי במקום הקושי להתפרנס אני רוצה להכניס הנאה וכייף?
יש הממליצים אפילו לכתוב את הכוונות מראש.
אני ממליצה בשלב זה להיעזר בתורת הפנג-שואי – לפי תורה זו לכל סוג אנרגיה יש מיקום, וכדאי לדעת איפה פינת הזוגיות ומה לשים בה, איפה פינת השפע ואיך לזמן יותר שפע לחיינו, וכד'.

5. טיפ כללי ומאוד חשוב - לא חייבים הכל בבת אחת, אפשר גם חדר חדר או אפילו בכל חדר – ארון ארון, פינה פינה, וכד'.
יש אנשים שמחליטים 'להתלבש' על כל הבית בבת אחת, או תוך שבוע – ולפעמים זה מתיש מאוד. לעומת זאת, הרבה פעמים מספיק שננקה ונסדר פינה אחת בבית, או חדר אחד, כדי שנרגיש שינוי גדול, שדברים יתחילו להשתנות בחיים שלנו, וזה, בתורו, יתן לנו מוטיבציה להמשיך ולפעול בכיוון.

ואפשר גם – דטוקסיפיקציה, ניקוי הגוף מרעלים
בסין היתה תורת האדריכלות הסינית – הפנג שואי, כרוכה בתורת הרפואה הסינית, שתיהן היו קשורות לאסטרולוגיה הסינית ונבעו מהפילוסופיה הסינית.
אצל הסינים, וברוב התרבויות, למעשה, התקופה של פסח, תקופת האביב, נחשבה לתקופה של התחדשות, ומכאן – ניקוי הישן והכנסת החדש,
וכמו שהבית הוא משכנו של הגוף, כך גם הגוף הוא משכנה של הנפש.
אם אנחנו רוצים – כמו שבחרנו לנקות את הבית של הגוף שלנו, אפשר גם לבחור באותה ההזדמנות לנקות גם את הגוף שלנו – את הבית של הנשמה שלנו.
הסינים ממליצים עם בוא האביב להתקיים במשך שבועיים מתבשיל של אורז מלא ושעועית מאש (ר' מתכון באתר). אפשרות אחרת, מערבית יותר, היא לנצל את התקופה הזו לניקוי הגוף מרעלים – דטוקסיפיקציה.

סיכום
שיהיה בהצלחה, ויביא הרבה התחלות חדשות וטובות!!!

מרץ 2010


* מיכל רון עוזרת לסדר בתים, גם לפי עקרונות הפנג שואי, מתוך שאיפה לרפא את הגוף, את הנפש ואת החיים בתהליך סימולטני.
אתר: www.michalron.com
דואל: alternatherapy@yahoo.com

4 תגובות:

 1. מיכל,
  תודה על פוסט מעניין נוסף.

  איזה כיף שחזרת לכתוב ולהעשיר גם אותי מהידע הרב שלך.

  המשך שבוע נפלא!

  השבמחק
 2. תודה
  מאיר עיניים...

  איילת קלטר
  דיאטנית קלינית (MSc) מתמחה בטיפול בהשמנה והתנהגויות אכילה
  מנהלת המרכז לטיפול ולימוד שפת האכילה
  מובילת גישות HAES בארץ
  ראש התוכנית "דיאלוג האכילה" אוניברסיטת אריאל
  ayelet@eatingdialog.com
  03-6481181

  השבמחק
 3. תודה מיכל, התרשמתי מהפוסט, יותר מכך משלל מהמאמרים +++
  כול הכבוד מאוד מרשים! שיהיה שבוע מוצלח ומהנה...יאיר קן

  השבמחק
 4. מיכל יקירתי
  אהבתי את המאמר על חג הפסח
  מאחלת לך הצלחה ואושר
  באהבה איווט מנהלת עמותת "אחווה ליווי רוחני"
  http://www.achvaspirit.org.il/

  השבמחק